Geachte gast, welkom op de website van onze school!

Onze school, het beroepscollege Bottrop, ligt in Bottrop, een stad in het westen van Duitsland, in het Duitse Ruhrgebied. Vroeger was Bottrop een stad die vooral bekend stond voor het mijnwezen en zijn staalindustrie. Vandaag is Bottrop een voorbeeld voor milieuvriendelijkheid in het Ruhrgebied. Bottrop staat voor voortgang en innovatie, en dit imago heeft ook onze school omhelsd.
Ca 2.100 scholieren met een multi-kulturele achtergrond worden aan onze school van 120 enthusiaste, respectvolle en hardwerkende leraren onderwezen. Ons doel is het om scholieren door de hoge kwaliteit van de academische en beropesbeeldende opleiding optimal voor te bereiden op de arbeitswereld. Daarbij vertrouwen we op elkaar en hebben een oog voor elkaar. 
Wij bieden verschillende opleidingen aan, van mavo tot vwo. Daarbij bieden wij verschillende vakgebieden aan:

technologie

economie en bestuur

social en gezondheid

 hygiëne en horeca

 beroepsvaardigheden

    (klik hier voor foto's)

Wij bieden voltijds opleidingen voor het vervolg van je schoolopleiding aan. Je kunt ook parttime onderwijs volgen. Wij bieden diverse beroepsopleidingen op het gebied van economie, zorgsector, en techniek aan.  
Wij zitten central in Europa, daarom is het heel belangrijk voor ons dat onze scholieren Europa open tegenover staan. Wij bieden taalonderwijs in Engels, Frans, Spaans en Nederlands aan, zowel als de mogelijkheid om in alle Europese landen stage te lopen. Wij onderhouden uitwisselingsprogrammas met onze partnerscholen in Spanje en Nederland.
Ieder jaar organiseert onze school een voetbal toernooi dat intussen ook buiten Bottrop bekend is. Verder hebben wij projecten zoals Girl’s Day, een eigen radio programma en toneelstukken die deel uitmaken van het dagelijks leven aan onze school.
Wat je ook kiest – je kunt er zeker van zijn dat een opleiding aan onze school jou perfect voorbereid voor je verdere loopbaan.